Nízkoenergetické domy jsou situovány v klidném prostředí obce Jinačovice v blízkosti přírodního parku Baba, golfového hřiště Kaskáda a brněnské přehrady. Nabízejí krásný výhled na Bystrc, Kníničky a Rozdrojovice.

Jaké jsou Jinačovice?

Jinačovice jsou malá obec s 508 obyvateli v okrese Brno venkov. Tato klidná vesnice se rozkládá kolem silnice vedoucí z Brna do Kuřimi, severozápadním směrem od Brna v nadmořské výšce 303,44 m. Od centra Brna je obec vzdálená 15 km a od brněnského předměstí Brno-Kníniček 5 km, ze dvou stran je lemována zalesněným táhlým kopcovitým terénem.

Jinačovice jsou přátelskou obcí, kde se udržují zvyky a tradice. Každoročně 3. sobotu v červenci se zde pořádají krojované hody, při příležitosti svátku Máří Magdaleny, jíž je zasvěcená místní kaplička. V obci se organizují také plesy, různé sportovní nebo zábavné akce jako například fotbalové turnaje, dětské dny, Den piva nebo pochod z Jinačovic do Veverské Bítýšky.

Přírodní park Baba Krojovaný průvod v Janačovicích Brněnská přehrada Hrad Veveří  Okolní příroda
Přírodní park Baba Hody Jinačovice Brněnská přehrada  Hrad Veveří  Okolní příroda

Každý si přijde na své!

Sportovci, ale i maminky s dětmi jistě ocení přírodní parky Baba a Podkomorské lesy, které nabízí dostatek místa pro odpočinek celé rodiny. Křižovatka značených turistických cest v obci nabízí možnost pěších výletů do Kuřimi, České nebo Řečkovic. K rekreaci slouží také Brněnská přehrada vzdálená 3 km. Blízko je to i do brněnské ZOO nebo na hrad Veveří. Na své si přijdou také milovníci golfu v nedalekém areálu golfového hřiště Kaskáda, které je vzdálené pouhých 5 minut rezidenční lokality domů Jinačovice.

Občanská vybavenost a doprava

Nakoupit můžete přímo v obci, kde je bistro s pekárnou a večerkou vzdálené asi 600m od projektu rodinných domů. V obci je také hostinec, knihovna, tenisový kurt, hřiště a mateřská škola. Větší nákupní možnosti jsou ve 4 km vzdálené Kuřimi (Penny, Lidl, Albert) a v Brně Bystrci (5 km). Jinačovice jsou součástí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. V obci zastavuje autobus číslo 310 spojující Kuřim a Brno. Cesta autem do Kuřimi trvá přibližně 5 minut a do Brna 15 až 20 minut. 

TOPlist