ZÁKLADNÍ INFORMACE O DOMU

Moderní nízkoenergetický dům typu B může být dispozičně je řešen jako 4+kk nebo 5+kk podle individuálních požadavků klienta. V 1. nadzemním podlaží se nachází dvougaráž, předsíň, sklad (technická místnost) a WC. Na předsíň navazuje schodišťová hala, ze které je přístupný hlavní obytný prostor tvořený kuchyňským koutem, obývacím pokojem a pracovnou. Ve 2. nadzemním podlaží se nachází soukromá zóna. Z chodby s vestavnými skříněmi jsou přístupné koupelna, WC, ložnice a dva pokoje se vstupem na balkon.

UMÍSTĚNÍ DOMU

Varianta rodinného domu B je situována na stavebních parcelách 25 až 27 ve svahu s jižním sklonem. Obslužná komunikace, zajišťující vstup a vjezd na pozemek je umístěna na jižním okraji pozemku. Při návrhu byla zohledněna nutnost vyrovnat výškové poměry svažitého terénu. Proto zde vznikl atypický dům, jehož vstupní podlaží je ze severní strany zasypáno zeminou a tvoří opěrnou stěnu, která pokračuje i podél obytné části zahrady. Toto řešení umožnilo získat v návaznosti na obývací pokoj část zahrady v rovině, která je navíc odcloněna od komunikace a je osluněna jihovýchodním (resp. jihozápadním) sluncem. Druhé nadzemní podlaží je oproti prvnímu předsazeno, což ještě zdůrazňuje moderní vzhled domu.

Vzhledem ke svažitosti pozemků u domů typu B je jejich osazení ke světovým stranám řešeno individuálně pro každý dům. Dům č. 25 na parcele č. 734 je orientován obytnou částí zahrady k jihovýchodu. Dům č. 26 na parcele č. 730 k východu a dům č. 27 na parc. 729 je orientován obytnou částí k západu.

ŘEŠENÍ A KONSTRUKCE

Nosná konstrukce domu je zděná, z cihelných tvárnic POROTHERM. Obvodové zdivo je navrženo z tepelně izolačních tvárnic. Fasáda je zateplena minerální tepelnou izolací. Obvodové zdivo garáže je z tvárnic POROTHERM a je rovněž zatepleno.

Garážová vrata jsou lamelová, s elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním. Vnitřní dveře jsou dýhované. Podlahy v obytných místnostech jsou řešeny z třívrstvých dřevěných parket. V prostorech s vlhkým provozem je podlaha z keramické dlažby. Vstup a vjezd je dlážděn betonovou zámkovou dlažbou s lemováním betonovými obrubníky.

Podrobný popis konstrukčního řešení a zařízení domů naleznete v sekci standardy.

Informace

Dostupnost:

  • —    25, 26, 27
Zobrazit na mapě

Cena hrubé stavby:

  • 1 999 900 Kč

Plány:


Máte dotaz?

  • Kontaktujte prodejce
Prodejce
  • Alena Vejrostová
  • +420 606 601 620
  • e-mail
Všechny kontakty
TOPlist